PODPORUJÚ NÁS
International Visegrad Fund
Central Europen Foundation
Centrum súčasného umenia
Ministerstvo kultúry SR
Rada vlády SR pre prevenciu kriminality
Program cezhraničnej spolupráce PL-SK 2007-2013
Program cezhraničnej spolupráce SR-ČR 2007-2013

 

(c) 2007
Oravské kultúrne stredisko Dolný Kubín

GPS: 49° 12' 44,778" N
19° 17' 19,910" E

mail: osvetadk@osvetadk.sk
tel,fax: ++421 43 5864928
tel: ++421 43 5864978

V našom stredisku Vás radi privítame od pondelku do piatku v čase 7.30 - 15.30 hod.

Zriaďovateľom Oravského kultúrneho strediska je Žilinský samosprávny kraj

 

TOPlist

prihlásenie

 
NAJBLIŽŠIE PODUJATIA
Nový web!
online
1. 10. 2021 - 31. 12. 2150
 
 
SÚŤAŽE
 
 

 

Pracovný zošit Orava pre deti

23. jan 2019 | 14:44:59

 

Orava pre deti

Pracovný zošit pre žiakov 4. ročníka základných škôl určených na výučbu regionálnej tradičnej ľudovej kultúry.

 

 

Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, na začiatku nového roka 2019 vydala svoj už v poradí štvrtý pracovný zošit, ktorý je určený na vzdelávanie a spoznávanie regiónu Oravy.

Pracovný zošit pre žiakov 4. ročníka základných škôl s názvom Orava pre deti je pomôckou k výučbe regionálnej výchovy zameranej na ľudovú kultúru. Určený je nielen pre základné školy, ktoré majú svoje učebné osnovy doplnené o predmet regionálnej výchovy, ale aj pre širší okruh základných škôl prvého stupňa. Žiaci štvrtého ročníka sa na predmete Vlastivedy stretávajú s prvkami ľudovej kultúry a zámerom zošita je rozšíriť im obzory a poznatky o ľudovej kultúry vlastného regiónu.

Na viac ako štyridsiatich stranách budú mať žiaci možnosť dozvedieť sa niečo nové o duchovnej a materiálnej kultúre Oravy, teda to ako ľudia žili, čím sa živili, čo nosili, čo jedli, ako sa zabávali, kam cestovali, aké mali piesne či hudobné nástroje.

Zošit Orava pre deti si však nájde svoje uplatnenie aj na ďalších hodinách v rámci vyučovacieho procesu, nielen na predmete vlastivedy či regionálnej výchovy. Vďaka rozmanitým úlohám zameraných na vymaľovanie, kreslenie, strihanie, kreatívne tvorenie či úlohám spojených s hudbou môžu pedagógovia škôl siahnuť po zošite aj na hodinách výtvarnej či hudobnej výchovy alebo v školských kluboch detí.

Veríme, že zošit, ktorý prinášame z našej dielne rozšíri vedomosti o tradičnej kultúre Oravy nielen deťom, ale i pedagógom, rodičom a každému, kto tento zošit vezme do rúk.  Záujemci si môžu pracovný zošit objednať v Oravskom kultúrnom stredisku v Dolnom Kubíne, info@osvetadk.sk

Tvorbu a vydanie pracovného zošita finančne podporila Nadácia poštovej banky.

Fotogaléria