PODPORUJÚ NÁS
International Visegrad Fund
Central Europen Foundation
Centrum súčasného umenia
Ministerstvo kultúry SR
Rada vlády SR pre prevenciu kriminality
Program cezhraničnej spolupráce PL-SK 2007-2013
Program cezhraničnej spolupráce SR-ČR 2007-2013

 

(c) 2007
Oravské kultúrne stredisko Dolný Kubín

GPS: 49° 12' 44,778" N
19° 17' 19,910" E

mail: osvetadk@osvetadk.sk
tel,fax: ++421 43 5864928
tel: ++421 43 5864978

V našom stredisku Vás radi privítame od pondelku do piatku v čase 7.30 - 15.30 hod.

Zriaďovateľom Oravského kultúrneho strediska je Žilinský samosprávny kraj

 

TOPlist

prihlásenie

 
NAJBLIŽŠIE PODUJATIA
Inšpirovaní Oravou
Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne
5. 9. 2018 - 28. 9. 2018
Návraty k drevu a kameňu - plenére
Orava
21. 5. 2018 - 30. 9. 2018
13. Návraty k bielopotockému kameňu
Oravský Biely Potok
24. 9. 2018 - 30. 9. 2018
Klub oravských výtvarníkov
Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne
1. 9. 2018 - 30. 9. 2018
Z náručia poznania
Dolný Kubín
1. 9. 2018 - 30. 9. 2018
Klub oravských výtvarníkov
Základná umelecká škola I. Ballu v Dolnom Kubíne
3. 10. 2018
Klub oravských výtvarníkov
Základná umelecká škola I. Ballu v Dolnom Kubíne
10. 10. 2018
17. Oravský mikrofón
Mestské kultúrne stredisko Tvrdošín - Medvedzie
11. 10. 2018
Kruh priateľov slovenskej kultúry
Slovenský dom v Podvlku
12. 10. 2018
 
OZNAMY A AKTUALITY
Výtvarníci zo Srbska v Žiline
28. aug 2018 | 08:34:16
Gajdoivačka 2018
28. aug 2018 | 08:33:41
Návraty k Siváňovcom
8. aug 2018 | 09:44:41
Nositelia tradícií - výsledky
6. aug 2018 | 15:06:42
 
SÚŤAŽE
15. Vianočná pohľadnica
Európa
1. 9. 2018 - 15. 11. 2018
 
ANKETA
Navštívili ste v lete niektorý z festivalov Oravského folklórneho leta?
nie
[1h:8%]
celkovo hlasujúcich: 12
 

 

Mladá slovenská poviedka - výsledky

19. okt 2017 | 07:38:18

 

Výsledková listina

XIV. ročník   -   Mladá slovenská poviedka 2017

 

 

 

 

1. kategória:

1. miesto – Tamara Kenderová – Zimný kvet
2. miesto - Ema Parižová - Jeden z tých najlepších
3. miesto - Denisa Lutovská - Láska v daždi

Čestné uznanie:

Natália Mahútová – Riaditeľ pekla

Sarah Verešová - Najkrajšia hlina
Simona Kapusníková - My sme ťa len chránili

Mariana Ibrahami - Spln

Martina Kostolná - Môj oceán

Lucia Kubicová - Sila priateľstva

2. kategória:

1. miesto: Hana Pastoreková - Eugénia
2. miesto: Veronika Šutá – Až chlapec
3. miesto: Dagmar Budd – Nočná hliadka

 

Čestné uznanie:

Lucia Migačová – Ak netúžim, baru neodolám

Lenka Želonková - Vlakové spojenie

Viktória Lesnícka - Krása života

Tatiana Pavolková - Dve Lucky

Dagmar Mikušková - Dve v jednej

Tatiana Piliarová - Tajomstvá čajových vrecúšok

Dominika Komarová - Malo to takto naozaj byť?

3. kategória:

1. miesto: Tomáš Kičina – Si tam?

2. miesto: Anežka Lisá - A to bol koniec. Melanchólie

3. miesto: Katarína Želinská - Imigranti

 

Čestné uznanie:

Daniela Lysá - Posadnutosť zámenami

Lenka  Sabová - Svet, v ktorom žijeme

Natália Fioleková - Nemý čitateľ úzkosti

Liliana Petrová - Ako k sliepke kuriatka

 

 

Práce posudzovala odborná porota v zložení:

Predsedníčka poroty:

prof. PhDr. Eva Kollárová, PhD., riaditeľka, Ústav rusko-slovenských kultúrnych štúdií PF KU 

Členovia poroty:

prof. PhDr. Etela Farkašová, CSc., Filozofická fakulta UK

Mgr. Eva Maliti Fraňová, CSc., Ústav svetovej literatúry SAV

Bc. Mária Janotíková – OKS – tajomníčka súťaže