PODPORUJÚ NÁS
International Visegrad Fund
Central Europen Foundation
Centrum súčasného umenia
Ministerstvo kultúry SR
Rada vlády SR pre prevenciu kriminality
Program cezhraničnej spolupráce PL-SK 2007-2013
Program cezhraničnej spolupráce SR-ČR 2007-2013

 

(c) 2007
Oravské kultúrne stredisko Dolný Kubín

GPS: 49° 12' 44,778" N
19° 17' 19,910" E

mail: osvetadk@osvetadk.sk
tel,fax: ++421 43 5864928
tel: ++421 43 5864978

V našom stredisku Vás radi privítame od pondelku do piatku v čase 7.30 - 15.30 hod.

Zriaďovateľom Oravského kultúrneho strediska je Žilinský samosprávny kraj

 

TOPlist

prihlásenie

 
NAJBLIŽŠIE PODUJATIA
Klub oravských výtvarníkov
Základná umelecká škola I. Ballu v Dolnom Kubíne
20. 2. 2019
Kameň a tvár
Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne
4. 2. 2019 - 22. 2. 2019
Klub výšivky a ručných prác
Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne
7. 2. 2019 - 27. 2. 2019
Klub oravských výtvarníkov
Základná umelecká škola I. Ballu v Dolnom Kubíne
27. 2. 2019
Inštruktáže divadelným súborom
Orava
1. 2. 2019 - 28. 2. 2019
Školenie pre vedúcich astronimických krúžkov
CSŠ A. Radlinského v Dolnom Kubíne
1. 2. 2019 - 28. 2. 2019
Pracovné stretnutie k prednesu
Orava
1. 2. 2019 - 28. 2. 2019
Inšpirovaní drevom a kameňom
Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne
27. 2. 2019 - 22. 3. 2019
 
OZNAMY A AKTUALITY
Drevo a kameň inšpirujú
12. feb 2019 | 14:42:23
Výstava Radovana Ladomerského
24. jan 2019 | 14:25:31
Pracovný zošit Orava pre deti
23. jan 2019 | 14:44:59
Z náručia poznania
10. dec 2018 | 10:38:04
Vianočná pohľadnica - výsledky
27. nov 2018 | 07:18:20
 
SÚŤAŽE
O erb mesta Dolný Kubín - region. súťaž DDT
Dolný Kubín
25. 1. 2019 - 22. 2. 2019
Hviezdoslavov Kubín - regionálne kolo IV.a V.kat.
Dolný Kubín
4. 2. 2019 - 28. 2. 2019
Oravské krpčeky - regionálna súťaž DFS
Nižná
23. 1. 2019 - 4. 3. 2019
O najkrajšiu kraslicu - 18. celoštátna výtv. súťaž
Dolný Kubín
23. 1. 2019 - 20. 3. 2019
AMFO 2019 - region. súťaž amat. fotograf. tvorby
Dolný Kubín
23. 1. 2019 - 22. 3. 2019
Výtvarné spektrum - region.súťaž amat.vývt.tvorby
Dolný Kubín
23. 1. 2019 - 22. 3. 2019
Vesmí očami detí - 34. výtvarná súťaž
Dolný Kubín
28. 1. 2019 - 22. 3. 2019
Čo vieš o hviezdach? - vedomostná súťaž
Dolný Kubín
28. 1. 2019 - 28. 3. 2019
Stretnutie s piesňou -reg.súťaž hudobného folklóru
Dlhá nad Oravou
23. 1. 2019 - 3. 6. 2019
O Zboroňovu nôtu - 19. medzinár. súžaž gajdošov
Oravská Polhora
23. 1. 2019 - 23. 8. 2019
 
ANKETA
Zapájate sa aktívne do podujatí Oravského kultúrneho strediska?
áno, pravidelne
[45h:100%]
výnimočne
[0h:0%]
nie
[0h:0%]
celkovo hlasujúcich: 45
 

 

Bačovské dni - výsledky súťaží

16. júl 2018 | 10:03:55

 

Vyhodnotenie súťaže o najchutnejšie výrobky z ovčieho mlieka

 

 Jedným zo sprievodných programov Bačovských dní 2018 bola súťaž o najchutnejšie výrobky z ovčieho mlieka. Súťažilo sa v štyroch kategóriách - syr hrudkový, syr údený, oštiepok a žinčica. Jednotlivé výrobky hodnotila odborná porota v zložení Ing. Michal Šulič - predseda, MVDr. Ján Kráľ a Ivana Mlynáriková – členovia. Rozhodli nasledovne:

 

Kategória – syr hrudkový:

1. miesto – Ing. Michal Kluka, Veličná

2. miesto – bača Marián Žúbor, Zázrivá

3. miesto – bača Ján červeň, Srňacie, PPD Pucov

 

Kategória – syr údený:

1. miesto – Agrovex Novoť

2. miesto – bača Marián Žúbor, Zázrivá

3. miesto – bača Filip Greško, PD Malatiná

 

Kategória – oštiepok:

1. miesto – bača Ján Červeň, Srňacie, PPD Pucov

2. miesto – bača Milan Kytas, PD Žaškov

3. miesto – bača Marián Žúbor, Zázrivá

 

Kategória – žinčica:

1. miesto – SPDP Lúžan Liptovská Lúžna

2. miesto ­- bača Marián Žúbor, Zázrivá

3. miesto – Agrovex Novoť

 

Ocenenie z ochutnávky verejnosti:

Kategória – syr hrudkový: Ing. Michal Kluka, Veličná

Kategória – syr údený: Ovčia farma Luptákovci, Pokryváč

Kategória – oštiepok: bača Marián Žúbor, Zázrivá; Agrodružstvo Krivá

Kategória – žinčica: SPDP Lúžan Liptovská Lúžna

 

 

Vyhodnotenie súťaže o najkrajšie jahňa

Do súťaže sa zapojili súkromní chovatelia, družstvá a salaše z Oravy, doniesli spolu 16 jahniat.

Poradie určili diváci formou anketových lístkov:
1. miesto : Miroslava Vajdiarová, Veličná
2. miesto : Ing. Michal Kluka, Veličná
3. miesto : Milan Kytas, PD Žaškov

Vyhodnotenie súťaže v praskaní bičom na presnosť

Súťaže sa zúčastnilo 15 súťažiacich zo Slovenska.

Kategória dospelých:

1. miesto : František Lupták, Liptovské Sliače

2. miesto : Ján Škvarka, Malatiná

3. miesto : Jozef Tkáč ml., Borové

 

Kategória detí do 15. rokov:

1. miesto : Dušan Didek, Liesek
2. miesto : Tomáš Tkáč, Dolný Kubín

3. miesto :  Martin Líška, Žiar